LG UltraGear OLED 45GX950A-B - 45" Curved 4K 2160p 165Hz / 1080p 330Hz Dual-Mode 0.03ms Gaming Monitor
2999MONITORS
Browse Monitors
HEIGHT ADJUSTABLE
Browse Height Adjustable
GAMING MONITORS
Browse Gaming Monitors
CURVED MONITORS
Browse Curved Monitors
40" AND ABOVE
Browse 40" And Above
OLED
Browse OLED
Key Selling Points
- 45-inch OLED display with WUHD resolution for detailed visuals
- Rapid response time of 0.03 ms for excellent gaming performance
- Supports multiple adaptive-sync technologies for smooth gameplay
- Built-in USB hub and flexible position adjustments for user convenience
- Advanced color accuracy with Delta E≤2 for precise image representation
Product Features